Obilježili smo 16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Autor: Gordana Popović, 22. 11. 2017.

Za one tolerantne spram različitih ovo je dan kao i svaki drugi. No, oni koji su skloni osuđivati različite od sebe, Međunarodni dan tolerancije dan je kada bi se trebali zamisliti nad svojim mislima i djelima. Jesmo li tolerantni?

Ove smo godine Međunarodni dan tolerancije – 16. studenoga odlučili obilježiti radionicama „Biti volonter“ u suradnji s Volonterskim centrom Osijek i njihovim predstavnicama Mirtom Kovačević i Adrijanom  Černić.

Glavni je cilj bio podići razinu informiranosti svih učenika prvih razreda naše škole o mogućnostima i izborima koji im se nude u današnjem svijetu te ih zainteresirati za uključivanje u volontiranje kao oblik izrazito konstruktivnog provođenja slobodnog vremena i razvijanja građanskih vrijednosti.

Učenici vole učiti iskustveno te su se aktivno uključili u radionički način rada, a na kraju sata izjasnili kako će se angažirati u volontiranju. Također su bile uključene i nastavnice: Ana Krmek, prof., Tatjana Varga, dipl. inž., Ozana Vignjević, prof. i pedagoginja Gordana Popović, prof. kao organizator.

Osim toga plakati u holu škole jasno nam daju do znanja koje vrijednosti u školi želimo promicati.

Nitko na ovom svijetu nije isti, stoga je tolerancija prema svima, bez obzira na sve, nešto što bi ljudi koji se smatraju dijelom civiliziranog društva trebali imati usađeno u svoja srca. Mi smo pokušali barem danas sebi dati za zadatak promijeniti barem djelić društvenog stava spram onih koji su različiti od nas. Pokušajte i vi!