Održano predavanje povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti
Autor: Gordana Popović, 27. 11. 2017.

U okviru obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, a kao dio Školskog preventivnog programa, pedagoginja Gordana Popović organizirala je predavanje namijenjeno prvim razredima na temu Droge, ovisnosti i mladi. Tema proizlazi iz cilja projekta
Legiranje, ne drogiranje Odjela za prevenciju PU Osječko-baranjske.

Cilj je smanjenje konzumiranja sredstava ovisnosti među mladima i smanjenje rizičnih ponašanja, rano otkrivanje konzumenata i ovisnika, otkrivanje i suzbijanje preprodaje droga u školi i oko škole, stvaranje većeg osjećaja sigurnosti među djecom te smanjenje dostupnosti svih oblika ovisnosti u školskom okruženju. Predavanje je održao predstavnik Odjela za prevenciju PU Osječko-baranjske Ivan Pakšić, struč. spec. crim.

Predavanje je bilo poučno i zabavno. Učenici su bili zainteresirani i aktivno pratili.