Na svečanoj dodjeli volonterskih nagrada
Autor: Administrator , 7. 12. 2017.

Volonterski angažman u društvu izvlači snagu iz naše predanosti prema boljem i humanijem svijetu.
Dio takvog svijeta žele biti i učenici članovi školskog volonterskog kluba"Ruđerica" koji aktivno sudjeluju u kreiranju projektnih ideja uz promicanje volonterstva i građanskoga odgoja. Kroz Projekt građanin uključeni su u većinu događanja u Školi i gradu.
Tako su učenice 2. a razreda Marija Majer, Ivona Grabovac i Lucija Smolka s pedagoginjom Gordanom Popović, prof. bile na svečanoj dodjeli godišnjih volonterskih nagrada u organizaciji Volonterskog centra Osijek u utorak, 5. prosinca 2017. godine.

S dodjelom se započelo još 2006. godine s ciljem afirmacije volonterstva kao poželjne društvene vrijednosti kroz vrednovanje doprinosa pojedinaca i organizacija koje djeluju za opće dobro.

Pod naslovom „Učiniti nevidljivo vidljivim“ u atriju Arheološkog  muzeja koji je bio ukrašen prigodnim lampionima – radovima osječkih  učenika, nagrade dobitnicima uručili su zamjenik gradonačelnika Grada Osijeka g. Boris Piližota, predsjednik Skupštine Osječko-baranjske županije g. Dragan Vulin te predstavnici Volonterskog centra Osijek.

Vladala je  pozitivna atmosfera i uz osmjehe i glazbu izašli smo iz Muzeja s mišlju:

„ Volontiraj! Učini ono što možeš!“

„Danas na raspolaganju imamo dovoljno znanja, potencijala i ljudi koji žele dati svoj doprinos da možemo bolje. Ipak, ne možemo sami i zato vas pozivam da svatko iz svoje društvene uloge podrži civilno društvo i uključivanje volontera kao nezaobilazan dio smislenih i javnih politika i programa.“

(Iz govora izvršne direktorice Lejle Šehić Relić na svečanosti dodjele nagrade)