Profesorica Jasna Sudarić sudjelovala na kontaktnom seminaru TCA u Bergenu, Norveška
Autor: Jasna Sudarić, 19. 1. 2018.

U razdoblju od 28. studenoga do 1. prosinca 2017. naša kolegica Jasna Sudarić, inače prof. Hrvatskoga jezika, sudjelovala je na  kontaktnom seminaru transnacionalne suradnje (TCA) programa Erasmus+ „KA101 – Consortium-newcomers“ koji se održao u Bergenu u Norveškoj.

„Na seminaru sam imala priliku upoznati se s relativno novim konceptom konzorcija u školskom obrazovanju u okviru Erasmus+ programa. Za razliku od dosadašnjih vrsta programa koje se provode u okviru Erasmus+-a model konzorcija uključuje veći broj škola,  s tim da se škole više ne bave administracijom.

Glavne aktivnosti seminara bile su usmjerene na upoznavanje osobitosti i mogućnosti koje pruža KA101 konzorcij te na koordiniranje i upravljanje ovakvim projektima, a potom su bili predstavljeni primjeri uspješnih i dobro vođenih KA101 konzorcijskih projekata.

Nekolicinu nas posebno je zanimala promocija odlazaka na razdoblja promatranja rada ili tzv. job-shadowing.

Ovaj seminar bio je i dobra prilika za pronalaženje i upoznavanje potencijalnih partnerskih škola ili sličnih ustanova radi planiranja suradnje na eventualnim Erasmus+ projektima.“, istaknula je profesorica Sudarić, bivša koordinatorica erasmusovoga projekta u našoj školi.