Važnost financijske edukacije i financijske pismenosti
Autor: OZANA VIGNJEVIĆ, 17. 3. 2018.

Financijska pismenost građana svih dobnih skupina sve se više prepoznaje kao kombinacija znanja, vještina i stajališta potrebnih za donošenje svakodnevnih financijskih odluka s kojima smo suočeni u svim segmentima života. I ove je godine u Republici Hrvatskoj obilježen Svjetski tjedan novca i Europski tjedan novca, a u sklopu tjedna održane su različite edukacije i radinice za učenike srednjih škola.

Hrvatska gospodarska komora jedan je od dionika Nacionalnog strateškog okvira financijske pismenosti potrošača, a u suradnji s institucionalnim partnerima i članicama udruženja financijskih institucija, provodi različite edukativno-informativne aktivnosti usmjerene podizanju financijske pismenosti građana i poslovnih subjekata.

Predavanja su za učenike i nastavnike radi upoznavanja s važnošću financijske pismenosti te stjecanja znanja i vještina potrebnih za uspješno upravljanje osobnim financijama održali su predavači iz Udruženja financijskih institucija HGK, HANFA-e i MIFINA-e.

Učenici 4.a, 4.b i 4.p u pratnji profesorice Ozane Vignjević sudjelovali su na predavanju održano 13.ožujka 2018. u prostorijama Hrvatske gospodarske komore Osijek. Kroz predavanje obuhvaćene su slijedeće teme: značaj financijske pismenosti i uloga HANFA-e, bankarstvo i upravljanje osobnim financijama, uloga i značaj osiguranja te tržište kapitala i investicijski fondovi. Tijekom predavanja učenici su aktivno sudjelovali, neki su osvojili i prigodne nagrade, a svima su podijeljenje brošure.

Tekst i foto
                                                                                              Ozana Vignjević,prof.