Suvremeni trendovi u istraživanju i razvoju novih proizvoda na PTF-u
Autor: Administrator , 7. 12. 2018.

U srijedu, 28. 11. 2018. u našoj su školi, na poziv prof. Nade Pitinac, učenicima četvrtih razreda i nastavnicima stručnih predmeta održale predavanje izv. prof. dr. sc. Stela Jokić, prodekanica za znanost Prehrambeno-tehnološkog fakulteta u Osijeku te asistentica i bivša učenica naše škole Ana -Marija Cikoš, mag. ing. techn. aliment. Prodekanica Stela Jokić održala je edukativno predavanje na temu "Suvremeni trendovi u istraživanju i razvoju novih proizvoda na PTF-u". S velikim ponosom predstavila je fakultet s odličnim programima, preddiplomskog, ali i diplomskog studija koji nosi mogućnost različitih studija, točnije njih tri: prehrambeno inženjerstvo, procesno inženjerstvo i znanost o hrani i nutricionizam.

Nakon predstavljanja samog fakulteta prodekanica Jokić pokazala nam je što se sve radi na PTF-u, od brojnih projekata, radionica te mnoštvo korisnih informacija o njihovom radu i istraživanjima.

Također, predstavila nam je i drugu po redu Noć znanosti, koja će se održati 14. 12. od 17 do 21 sat. Program s radionicama raznovrstan je i svatko može pronaći nešto što ga zanima. Održava se, naravno, na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu u Osijeku, a sve dodatne informacije o ovoj radionici potražite na http://www.ptfos.unios.hr/

Asistentica Ana-Marija Cikoš predstavila je istraživački projekt fakulteta na kojemu radi te održala zanimljivo predavanje o bioprospectingu Jadranskoga mora.

Ramona Janjatović, 4. b