Na dodjeli nagrada za volontiranje u 2018. godini
Autor: Gordana Popović, 10. 12. 2018.

U atriju Arheološkog muzeja, povodim obilježavanja Međunarodnog dana volontera, po trinaesti put Volonterski centar Osijek organizirao je u srijedu, 5. prosinca 2018. godine. program za najzaslužinje volontere, dobitnike priznanja i nagrada za svoj nesebični rad i trud za opće dobro. Time se želio istaknuti poseban i nezamjenjiv doprinos volontera razvoju zajednice i poboljšanju kvaliteta života svih nas.

I naša škola razvija kulturu volontiranja te su članovi školskog volonterskog kluba

"Ruđerica", koji aktivno sudjeluju u kreiranju projektnih ideja uz promicanje volonterstva i građanskoga odgoja, bili na navedenoj manifestaciji.

Učenice 3. a razreda Marija Majer, Ivona Grabovac i Lucija Jeger s pedagoginjom Gordanom Popović uključene su u većinu takvih događanja u našoj zajednici te poručuju:

„Volontiranje doživljavamo kao igru i kao hobi, kao druženje, stjecanje novih prijatelja i stvaranje dobrih međuljudskih odnosa. Volontiranjem se stječe samopouzdanje, nauče se  različite stvari, stječu radne navike i to je pravo bogatsvo. Volontiraj i ti!“