eTwinning projekt „Svjetski dan mentalnog zdravlja“
Autor: KATARINA JAKUBEC, 22. 10. 2021.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja (10. listopada) naša škola uključila se u eTwinning projekt, a sudionici projekta su učenici Ilija Perić (4.e), Lucija Krišto (4.a), Sonja Maravić (4.b) i psihologinja Katarina Jakubec. Učenici su s psihologinjom uredili pano, a nakon toga vrijedno izradili 464 zelene vrpce, koje su 11.listopada podijelili svim učenicima i djelatnicima škole. Na taj način Ruđerica je pokazala solidarnost i potporu mentalnom zdravlju te cilju smanjenja stigme i diskriminacije. Na online sastanku s partnerskim školama iz Osijeka i Đakova učenici su razmijenili ideje za projekt i međusobno se upoznali. Jedna od projektnih aktivnosti je i osmisliti slogan projekta. Prijedlozi naših učenika su: „Zdrava vanjština počinje od unutrašnjosti.“, „Njeguj mentalno zdravlje otkad si dijete i postani zdrav čovjek od glave do pete!“, i „Zdrav um je i zdravo tijelo, to je sada crno na bijelo!“ Tijekom idućeg tjedna održat će se glasanje za najbolji slogan među predloženima od strane 8 škola sudionika. Naposljetku, u 4.kz razredu, u suradnji s razrednicom Sandrom Valić, psihologinja je održala radionicu o borbi protiv stigme nad psihičkim poremećajima. Hvala svim učenicima i djelatnicima koji su sudjelovali u projektu i pridonijeli obilježavanju Svjetskog dana mentalnog zdravlja i na taj način svrnuli pogled na ovu važnu temu !