Predstavljanje projekta projekta „Zajedno u duhu – zajedno u sportu“
Autor: Sandra Valić, 5. 7. 2022.

Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića vodeći je partner projekta  „Zajedno u duhu – zajedno u sportu“, koji se od 13. svibnja do 30. studenoga 2022. provodi u suradnji sa školom partnerom Katoličkim školskim centrom „Sveti Pavao“ Zenica. Ovaj projekt dio je Programa prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a provodi ga Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, s ciljem pružanja potpore Hrvatima u Bosni i Hercegovini.

Ciljevi su projekta unaprijediti socijalne i okolišne infrastrukture adaptacijom školske sportske dvorane obiju škola te ojačati suradnju s Hrvatima u Bosni i Hercegovini u svrhu očuvanja ravnopravnosti te socijalne i demografske revitalizacije obje lokalne zajednice. [NP1] [NP2] Kako bi se željeni ciljevi ostvarili, planirane su brojne aktivnosti od kojih izdvajamo adaptaciju školske sportske dvorane obiju škola te sportsko-edukativni susret učenika i nastavnika naših dviju škola, čemu se posebno veselimo.
Sportsko natjecanje organizirat će se na način da će se formirati mješovite grupe učenika obiju škola, čime će se ostvariti integracija i bolje međusobno upoznavanje učenika. Očekuju nas i tematske online suradnje o zdravim životnim navikama i tjelovježbi te nutricionističko savjetovanje. Organizirat će se zajednička edukativna vožnja biciklima kroz grad, gdje će se posjetiti povijesne lokacije, s kratkim pojašnjenjem povijesnog značenja pojedine lokacije.[NP3]

Veselimo se nadolazećim aktivnostima i pozivamo vas da posjetite mrežnu stranicu Katoličkog školskog centra „Sveti Pavao“ Zenica te se tako upoznate sa školom partnerom u ovome projektu.