« Ožujak 2018 »

Kutak za roditelje

INFORMIRANJE O PRIKUPLJANJU I OBRADI OSOBNIH PODATAKA UČENIKA/CA TEHNIČKE ŠKOLE I PRIRODOSLOVNE GIMNAZIJE RUĐERA BOŠKOVIĆA

Tijekom šk. god. 2020.-2021. Škola će sukladno Općoj uredbi o zaštiti podataka (GDPR) i Zakonu o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/2018) prikupljati, obrađivati i koristiti one osobne podatke učenika koji su nužni za praćenje programa i aktivnosti Škole planiranih Godišnjim programom rada za šk. god. 2020.-2021. i Školskim kurikulumom za šk. god. 2020.-2021. objavljenima na web stranici Škole. Obrada nužnih osobnih podataka učenika odnosi se na postignute rezultate na svim razinama natjecanja, za potrebe promocije aktivnosti Škole i učenika, isticanje uspjeha učenika u različitim aktivnostima ili natječajima te promociju drugih projekata i aktivnosti Škole predviđene Školskim kurikulumom i Godišnjim planom i programom rada Škole.

O svim aktivnostima koje se budu odvijale mimo Godišnjeg programa i Školskog kurikuluma roditelji i skrbnici učenika bit će pravovremeno obaviješteni, a ako te aktivnosti budu zahtijevale obradu osobnih podataka učenika, za istu će Škola tražiti privolu roditelja ili skrbnika, sukladno Općoj uredbi o zaštiti podataka (GDPR).

Škola s osobnim podacima postupa sukladno zahtjevima Opće uredbe o zaštiti podataka (GDPR), Zakonu o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/2018), Obiteljskom zakonu (NN 103/15, 98/19) i drugim propisima koji uređuju područje zaštite osobnih podatak, uz primjenu odgovarajućih organizacijskih i tehničkih mjera zaštite osobnih podataka od neovlaštenog pristupa, zloupotrebe, otkrivanja, gubitka ili uništenja. Škola čuva povjerljivost osobnih podataka te omogućuje pristup i priopćavanje osobnih podataka samo onim svojim zaposlenicima i suradnicima kojima su oni potrebni radi provedbe njihovih aktivnosti, a trećim osobama samo u slučajevima propisanima zakonom ili predstavljaju dio aktivnosti Škole.

Osobni podaci koji će se obrađivati prema planiranim aktivnostima navedenima u Školskom kurikulumu i Godišnjem planu i programu Škole:

• ime i prezime
  • razred
  • fotografije te audio i video zapisi učenika nastali tijekom odvijanja odgojno-obrazovnog programa i aktivnosti Škole
    Više informacija o prikupljanju i obradi osobnih podataka, kao i tehničkim i organizacijskim mjerama zaštite koje se primjenjuju, pogledajte u dokumentu Politika privatnosti objavljenoj na web stranici Škole.