« Prosinac 2017 »

Povijest
Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića najnoviji je naziv za školu koja obrazuje učenike u programu prirodoslovne gimnazije i četiri strukovna obrazovna programa iz različitih obrazovnih područja.
Škola je tijekom vremena više puta mijenjala ime u skladu s vrstom programa koje je obrazovala.
Tehnička škola „Ruđer Bošković“ započela je radom 1956. godine s dva kemijska odjela i to je službena godina početka rada Škole. U prvim godinama rada iznimno je bitna potpora Saponije iz Osijeka.
1968. godine pri Tehničkoj školi „Ruđer Bošković“ uvode se i programi obrazovanja iz područja prehrane.
Grafički centar za izobrazbu kadrova školi je pripojen 1976. godine zbog problema s prostorom te kadrovskih problema. Grafička je škola obrazovala učenike već od 1961. godine.
Nova, sadašnja zgrada Škole, završena je 1978. godine te su svi programi iseljeni iz zgrade na Trgu Josipa bana Jelačića, današnje Obrtničke škole.
U vrijeme najžešćih bombardiranja grada Osijeka u Domovinskome ratu 1991. godine učenici i dio nastavnika privremeno su preseljeni u Rabac, a nastava je bila organizirana u Labinu.
U razdoblju od 1990. do 1994. godine Školu je završila i jedna generacija biotehničara.
Nakon Domovinskoga rata potreba za kemijskim tehničarima sve je manja, stoga je bilo potrebno mijenjati obrazovne programe u Školi.
Od 1999. godine uređenjem kozmetičkoga salona Škola počinje obrazovati kozmetičare u četverogodišnjem programu.
Prostranim laboratorijima i pripadajućom opremom od 2000. godine služe se učenici koji se obrazuju za zanimanje ekološki tehničar, a od 2005. i prirodoslovna gimnazija.
Tijekom godina Škola je mijenjala sadržaje, ali i imena, od prvobitne Tehničke škole „Ruđer Bošković“ preko Kemijsko-prehrambeni školski centar, Kemijsko-prehrambeni i grafički školski centar, Školski centar „Ruđer Bošković“, Tehnološka škola „Ruđer Bošković“ do današnje Tehničke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđera Boškovića.