« Rujan 2024 »

,,Zajedno u duhu - zajedno u sportu" – projektni dan u Osijeku i Kopačkom ritu
Autor: Sandra Valić, 13. 5. 2024.

Po završetku projekta ,,Zajedno u duhu - zajedno u sportu" faza i i faza II, koji je naša škola provodila u suradnji sa školom partnerom Katoličkim školskim centrom „Sveti Pavao“ Zenica, 10. svibnja 2024. organiziran je projektni dan za sudionike.
Domaćin je bila naša Ruđerica, a posjetilo nas je 50 učenika i nastavnika iz Zenice. U novoobnovljenoj školskoj sportskoj dvorani održano je sportsko natjecanje, s ciljem jačanja prijateljske suradnje i integracije učenika obiju škola.

Slijedio je posjet Kopačkom ritu, gdje su nastavnici razmijenili znanja iz područja biologije, ekologije i zaštite okoliša te proveli edukativnu radionicu o fizikalno-kemijskoj analizi površinskih voda. Provela se analiza uzoraka vode iz Sakadaškog jezera, vode rijeke Drave, a nastavnici KŠC „Sveti Pavao“ Zenica donijeli su uzorke vode iz rijeke Bosne te drugih površinskih voda iz okolice Zenice. Usporedit će se rezultati analize svih uzoraka i na temelju toga, s obzirom na mjerene parametre, donijet će se znanstveno utemeljeni zaključak o kvaliteti površinskih voda u oba grada i okolici.

Projektni dan završio je zajedničkim ručkom i druženjem u Zlatnoj gredi.

Budući da je Ruđerica prijavila projektni prijedlog u okviru Programa prekogranične suradnje RH i BIH, nadamo se nastavku ove prijateljske suradnje, odnosno III. fazi projekta „Zajedno u duhu – zajedno u sportu“.