« Siječanj 2021 »

Učenička zadruga "Cakum-pakum"

Školska zadruga „Cakum-pakum“ započela je sa svojim radom od ove školske godine 2020./2021.

CILJEVI:

• Zadovoljavanje individualnih potreba učenika, profesionalno informiranje, razvoj sposobnosti, znanja i vještina kroz samostalni, suradnički i praktični rad.
  • Razvijanje vizualnog i kritičkog mišljenja te pozitivnog odnosa prema estetskim vrijednostima.
  • Razvijanje sposobnosti za samostalni rad, organizacijskih, suradničkih, komunikativnih sposobnosti, odgovornosti, točnosti i preciznost u radu, urednosti, osjećaja doprinosa, koristi zajednici, humanitarnosti i nesebičnosti.
  • Razvijanje poduzetničkog i stvaralačkog mišljenja te prepoznavanje i primjena tehničkih sadržaja u životnom okruženju. Upoznavanje učenike s novim tehnikama kreativnog izražavanja te stvaranje preduvjeta za praktičnu primjenu znanja u životu i školskoj i lokalnoj sredini/zajednici.
  • Poticanje ekološke osviještenosti (održivi razvoj) očuvanja prirode korištenjem različitih lokalnih namirnica biljnog podrijetla, postupcima razvrstavanja i recikliranja otpada.
  • Ostvarivanje suradnje u školi, suradnje s roditeljima, vanjskim suradnicima i sa zajednicom koja će učenicima pomoći da uče na nove načine.
  • Poticanje i razvijanje svijesti o vrijednosti vlastitog mišljenja i potrebi uvažavanja tuđeg mišljenja (samo/vrednovanje).
  • Sudjelovanje na prigodnim manifestacijama, sajmovima, smotrama u i izvan škole.

NAMJENA:

• Izrada zdravih prehrambenih proizvoda.
  • Izrada proizvoda za održavanje zdravog života-tinkture, čajevi.
  • Izrada zubne paste bez kemikalija.
  • Izrada grafičkih proizvoda.
  • Edukacija učenika škole o pravilnoj prehrani.
  • Edukacija učenika o imunitetu.
  • Edukacija učenika škole o novim djelatnostima grafičke tehnologije.
  • Uređenje školskog okoliša, briga o ukrasnim biljkama,  razvrstavanje otpada u prostoru škole.
  • Promicanje grafičke struke.
  • Sudjelovanje na prigodnim manifestacijama u školi i izvan škole.

Zadruga trenutno ima tri sekcije:

• Zdrav život i prehrana
  • Ekološka sekcija-održivi razvoj
  • Cakum-pakum grafika

Voditelji sekcija su djelatnici naše škole:

• Dragana Viljanac – sekcija Zdrav život i prehrana
  • Ljiljana Vidović- Ekološka sekcija-održivi razvoj
  • Dinko Blažević- Cakum-pakum grafika

U radu Učeničke Zadruge pomažu i sudjeluju profesori Tehničke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđera Boškovića Osijek.

Više informacija o radu Zadruge, aktivostima i uslugama možete dobiti putem poveznice:

Ana Krmek, prof, voditeljica Zadruge