Učenička zadruga Ruđerica

Školska zadruga Ruđerica  započela je sa svojim radom od ove školske godine 2020./2021.

CILJEVI:

• Zadovoljavanje individualnih potreba učenika, profesionalno informiranje, razvoj sposobnosti, znanja i vještina kroz samostalni, suradnički i praktični rad.

• Razvijanje vizualnog i kritičkog mišljenja te pozitivnog odnosa prema estetskim vrijednostima.

• Razvijanje sposobnosti za samostalni rad, organizacijskih, suradničkih, komunikativnih sposobnosti, odgovornosti, točnosti i preciznost u radu, urednosti, osjećaja doprinosa, koristi zajednici, humanitarnosti i nesebičnosti.

• Razvijanje poduzetničkog i stvaralačkog mišljenja te prepoznavanje i primjena tehničkih sadržaja u životnom okruženju. Upoznavanje učenike s novim tehnikama kreativnog izražavanja te stvaranje preduvjeta za praktičnu primjenu znanja u životu i školskoj i lokalnoj sredini/zajednici.

• Poticanje ekološke osviještenosti (održivi razvoj) očuvanja prirode korištenjem različitih lokalnih namirnica biljnog podrijetla, postupcima razvrstavanja i recikliranja otpada.

• Ostvarivanje suradnje u školi, suradnje s roditeljima, vanjskim suradnicima i sa zajednicom koja će učenicima pomoći da uče na nove načine.

• Poticanje i razvijanje svijesti o vrijednosti vlastitog mišljenja i potrebi uvažavanja tuđeg mišljenja (samo/vrednovanje).

• Sudjelovanje na prigodnim manifestacijama, sajmovima, smotrama u i izvan škole.

NAMJENA:

Izrada zdravih prehrambenih proizvoda.

Izrada proizvoda za održavanje zdravog života-tinkture, čajevi

Izrada grafičkih proizvoda.

Edukacija učenika škole o pravilnoj prehrani.

Edukacija učenika o imunitetu.

Edukacija učenika škole o novim djelatnostima grafičke tehnologije.

Uređenje školskog okoliša, briga o ukrasnim biljkama,  razvrstavanje otpada u prostoru škole.

Promicanje grafičke struke.

Stjecanje znanja, vještina i sposobnosti učenika u području izrade kozmetičkih proizvoda za njegu i zdravlje kože.

Izrada proizvoda za održavanje zdravog života - tinkture, balzami, masti.

Edukacija učenika škole o pravilnoj njezi kože.

Promicanje vrijednosti i uloge kozmetike u svakodnevnom životu.

Sudjelovanje na prigodnim manifestacijama u školi i izvan škole.

Zadruga trenutno ima četiri sekcije:

Zdrav život i prehrana

Ekološka sekcija-održivi razvoj

Grafika

Kozmetika

Voditelji sekcija su djelatnici naše škole:

Tatjana Varga – sekcija Zdrav život i prehrana

Ljiljana Vidović- Ekološka sekcija-održivi razvoj

Dinko Blažević- Grafika

Zorica Majić-Kozmetika

U radu Učeničke Zadruge pomažu i sudjeluju profesori Tehničke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđera Boškovića Osijek.

Od 2021. godine UZ Ruđerica je članica Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva, http://www.huuz.hr/

Više informacija o radu Zadruge, aktivostima i uslugama možete dobiti putem poveznice:

U četvrtak, 7.prosinca 2021. održana je Sjednica 1. Godišnje skupštine učeniče zadruge sa slijedećim dnevnim redom:

1. Usvajanje prijedloga imena Zadruge​

2. Usvajanje prijedloga logotipa Zadruge