« Rujan 2017 »

GRAFIČKI TEHNIČAR

Grafički tehničar pripreme priprema autorov rukopis u obliku sloga ili filma te izrađuje tiskovnu formu.Taj posao obavlja ručno, strojno ili kompjutorski. Crteže i slike obrađuje uz pomoć računala, služi se skenerom,  fotografskim aparatom, tiskarskim pločama, bojama i kemikalijom.Grafički tehničar dorade otisnute stranice slaže u časopis,knjigu ili drugi oblik. Školovanje traje četri godine.

PREHRAMBENI TEHNIČAR

Tijekom četverogodišnjeg školovanja stječe široko znanje o sastavu hrane i metaboličkim procesima u organizmu. Proučava procese proizvodnje svih prehrambenih proizvoda, a naročito proizvodnju bombona, čokolade, keksa, ulja, piva i preradu mlijeka. Stečenim znanjem osposobljeni su za kreiranje novih prehrambenih proizvoda s kojima su osvojili zapažene rezultate na svjetskim i regionalnim izložbama.

EKOLOŠKI TENIČAR

Ekološki tehničar organizira i ispituje  kemijska i biološka svojstava ulaznih i izlaznih tvari nekog tehnološkog procesa te sudjeluje u ostalim poslovima usmjerenim k brizi o prirodi i okolišu. Uz standardni laboratorijski pribor i opremu, u svom će se radu koristiti kompletima za uzimanje uzoraka i terenske analize. Potrebno je dobro poznavanje propisa o zaštiti okoliša, o komunalnom redu, o zbrinjavanju otpada i o zaštiti parkova prirode. Školovanje traje četri godine

PRIRODOSLOVNA GIMNAZIJA

Program Prirodoslovne gimnazije priprema  učenike za nastavak obrazovanja na studijima medicine, stomatologije, kemije, veterine, biologije, nutricionizma, poljoprivrede, šumarstva, geologije… Naglasak je na stjecanju širih znanja iz biologije, kemije i fizike uz izvođenje laboratorijskih vježbi.

KOZMETIČAR

Tijekom četverogodišnjeg školovanja učenici stječu potrebna teorijska i stručna znanja koja su potrebna za potpunu njegu lica i tijela. Budući kozmetičari upoznaju osnovnu i pomoćnu opremu kozmetičkih salona, način održavanja opće higijene i mikrobiološke čistoće. Upoznaju funkcije i tipove kože, način čišćenja, masiranja, njegovanja i estetske korekcije, kao i vrste kozmetičkih pripravaka i njihove primjene. Posebna pozornost daje se odgojnom osposobljavanju učenika za pomoć osobama različite životne dobi s različitim zahtjevima i problemima kože.