Naši učenici na Danima poslova Hrvatskog zavoda za zapošljavanje
Autor: Gordana Popović, 15. 2. 2024.

U organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje u četvrtak, 8. veljače 2024. u Kulturnom centru Osijek održani su Dani poslova HZZ-a, na kojima se predstavilo 18 tvrtki iz Osječko-baranjske županije i cijele Hrvatske.

Dani poslova prilika su da se nezaposleni, studenti i učenici povežu s poslodavcima iz ugostiteljstva i turizma. Učenici srednjih škola aktivno su sudjelovali u razgovorima s poslodavcima te imali priliku sudjelovati u radionicama Sezonski poslovi, sezonski izazovi i Pitajte nas – tu smo, gdje su mogli čuti osobna iskustva osoba koje već dugi niz godina rade na sezonskim poslovima.

Organizirale su se i druge popratne aktivnosti poput speed datinga (na kojem su svi zainteresirani u razgovoru za ciljana radna mjesta imali priliku predstaviti se poslodavcima) te zabavnih aktivnosti za one koji traže posao, teže razvoju karijere ili dodatnoj zaradi.

Našu su školu na Danima poslova predstavljale učenice 4. n razreda: Iva, Ivana, Gabrijela, Rahela i Petra, s pedagoginjom Gordanom Popović, a uz podršku ravnateljice Nade Pitinac.