Završna svečanost projekta "Osijek, grad susreta kultura"
Autor: Gordana Popović, 21. 5. 2018.

Učenice naše škole Ivona Grabovac i Marija Majer iz 2. a, s voditeljicama projekta Gordanom Popović i Ozanom Vignjević, svojim sudjelovanjem uveličale su zajednički susret učenika i njihovih nastavnika koji su tijekom školske godine 2017./2018. provodili različite aktivnosti u projektu "Osijek, grad susreta kultura".

Susret se održao u subotu, 12. svibnja 2018., u prostorima Graditeljsko-geodetske škole Osijek u Osijeku, Drinska 16A, u vremenu od 9 do 13 sati.

Projekt je imao za cilj učenje i istraživanje multikulturalnosti grada te promociju kulturne raznolikosti kao zajedničke vrijednosti i bogatstva. Projektom se, također, nastojalo razvijati i jačati interkulturne kompetencije učenika kroz provedbu izvannastavnih sadržaja na dinamičan, zabavan i kreativan način.

Učenici i učenice iz 11 osnovnih i srednjih škola grada Osijeka istraživali su i učili o multikulturalnosti svoga grada, upoznavali kulturu, jezik i običaje različitih kulturnih, nacionalnih i vjerskih grupa, čiji pripadnici žive u Osijeku. Također su u radionicama „Živa knjižnica“ na naljepnicama pisali pozdrave na različitim jezicima na

cionalnih manjina te ih razmjenjivali, prikupljali i prezentirali, a naša se škola više upoznala s ukrajinskom nacionalnom manjinom. Škole su predstavile svoje zanimljive uratke na štandovima i prigodnim posterima.

Susret učenika bio je mjesto prikaza postignuća i razmjene naučenog, ali i prilika za novo učenje.