Seminar Mir je u našim rukama
Autor: Gordana Popović, 6. 5. 2019.

Četvrtu godinu zaredom, sada već prema tradiciji, Centar za mir, nenasilje i ljudska prava Osijek, uz partnerske organizacije i podršku Grada Osijeka i Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, provodi studijsko-edukativni program Mir je u našim rukama. Riječ je o nagradnoj šestodnevnoj posjeti škola dobitnica Priznanja MIROTVORNA ŠKOLA Osijeku, Vukovaru i Zlatnoj Gredi. Ove godine to su učenici i nastavnici triju škola: Srednje škole Delnice, Islamske gimnazije dr. Ahmeda Smajlovića iz Zagreba te Ekonomske škole Vukovar.

U ponedjeljak, 29. travnja 2019. u sklopu navedenih aktivnosti studijsko-edukativnog posjeta učenice naše škole Ivona Grabovac, Lucija Jeger, Marija Majer iz 3. a i pedagoginja Gordana Popović nazočile su seminarskom danu Mir je u našim rukama:

I. dio - prezentacija škola - što znamo / ne znamo o mirnoj reintegraciji istočne Slavonije te

II. dio: - Klimatske promjene - o integraciji mladih tražitelja azila u Osijeku.

Bili smo aktivni te smo unaprijedili svoju mirotvornu snagu međusobnim upoznavanjem, povezivanjem, zajedničkim promišljanjem o rješavanju globalnih problema te razmjenom iskustava.

Vjerujemo kako smo time doprinijeli istom cilju – izgradnji mira u svojoj zajednici.