Izazovi odrastanja u digitalnoj džungli
Autor: Gordana Popović, 4. 2. 2020.

Sve veći broj mladih izložen je vršnjačkom nasilju putem interneta. Zabrinjava činjenica da i dalje ono nije prepoznato u društvu kao ozbiljan izazov. Jedan od razloga leži u činjenici da se takvo nasilje događa u virtualnom svijetu te da nije prisutno u „stvarnom“ učeničkom okruženju. Dakako, to ne umanjuje izazove odrastanja mladih.

U našoj je školi, na sjednici Nastavničkog vijeća 30. siječnja 2020. godine psihologinja Centra za nestalu i zlostavljanu djecu Osijek Kristina Krulić Kuzman, na poziv ravnateljice Vlaste Opačak i pedagoginje Gordane Popović, održala edukativno predavanje iz područja prevencije nasilja na internetu  pod nazivom „Izazovi odrastanja u digitalnoj džungli“. Ova itekako aktualna tema na zanimljiv je način predstavljena nastavnicima i stručnim suradnicima Škole, koji su dobili ideje kako i nadalje sigurno voditi učenike kroz „internetsku džunglu“.