Upute za provedbu mature i obrane završnog rada
Autor: Administrator , 19. 5. 2020.

Pristupnici koji dolaze na maturu (ili obranu završnog rada) potpisuju izjavu koja je preduvjet za ulazak u ustanovu, a u kojoj potvrđuju da nemaju znakove akutne respiratorne bolesti, povišenu tjelesnu temperaturu, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa te izjavljuju da neće pristupiti ispitima državne mature ako ću u vrijeme polaganja ispita imati navedene simptome. Izjave su preduvjet za ulazak u ustanove. U školama se prikupljaju svakoga dana  prije pisanja ispita mature ili obrane završnog rada.

Također, potpisuju i da im nije propisana mjera samoizolacije, da nemaju saznanja da su zaraženi novim koronavirusom te da neće pristupiti ispitima državne mature ako im bude izrečena mjera samoizolacije ili ako će imati saznanja da su zaraženi novim koronavirusom u vrijeme polaganja ispita.
Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja radi  na pripremi sadržaja nove izjave i kada bude gotova biti će ovdje za preuzimanje.
Za sada koristimo izjavu koju je izdao Hrvatski zavod za javno zdravstvo, a nalazi se dolje kao priloženi dokument.

Priloženi dokumenti:
Izjava_o_zdravstvenom_stanju.docx (15.87 KB)