Održani eTwinning webinari za nastavnike
Autor: Sandra Valić, 20. 1. 2021.

Dvadesetak naših nastavnika sudjelovalo je ili sudjeluje u eTwinning projektima, a naša škola od 2020. godine ponosno nosi titulu eTwinning škole. Tome su uvelike doprinijele naše nastavnice Tamara Kapraljević i Ozana Vignjević radom na brojnim međunarodnim projektima i motiviranjem učenika i nastavnika da se pridruže eTwinning platformi i projektima.

U organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije te eTwinning ambasadorice Ane Marketin-Sedlar od 11. do 16. siječnja 2021. održao se ciklus webinara o provedbi eTwinning projekata u različitim modelima nastave u osnovnim i srednjim školama. Jedne od predavačica bile su i naše nastavnice Kapraljević i Vignjević.

Profesorica Tamara Kapraljević od 2018. godine sudjelovala je u ukupno 8 eTwinning i Erasmus+ projekata. Na webinaru održanom 14. siječnja predstavila je provedbu i rezultate prošlogodišnjih projekata “Museums, where civilisations meet” i “Schule und Alltag” te sudionike webinara upoznala s provedbom projekata u našoj školi. Trenutno imamo aktivnih ukupno 13 eTwinning i 6 Erasmus+ projekata, a 18 zatvorenih (završenih) projekata.

Na webinaru održanom 16. siječnja, kao jedna od predavačica, profesorica Ozana Vignjević, predstavila je 4 svoja projekta od ukupno 12 (6 aktivnih projekata, 6 završenih projekata). To su projekti “A Cultural Heritage, Poterry” i „Be a Proactive Teenager! Be the Future!”, čija je vrijednost potvrđena Europskom oznakom kvalitete za izvrsnost, i trenutno aktivni projekti “Reflections of the Ottoman Empire” i “Myticise Your Thematic History (MYTH)”.

Radom na eTwinning projektima učenici i nastavnici razvijaju brojne vještine, između ostalog digitalne kompetencije, te sve naučeno primjenjuju u nastavi, posebice u nastavi na daljinu. Nadamo se stoga da će primjeri dobre prakse iz naše škole potaknuti učenike i nastavnike na sudjelovanje u eTwinning projektima.