SkillUP projekt Udruge BIT podučio učenike završnih razreda naše škole poduzetničkim vještinama
Autor: Gordana Popović, 6. 11. 2023.

S ponosom možemo reći da je u petak, 3. studenog 2023. završen zajednički projekt naše škole i Udruge BIT, naziva SkillUP!
Udruga BIT osnovana je s ciljem socijalnog i edukativnog djelovanja posebno usmjerenog prema jačanju ranjivih skupina i utjecaju na pozitivne promjene u društvu i lokalnoj zajednici.
U projektu SkillUP sudjelovali su učenici završnih razreda generacije 2022./2023. i 2023./2024. godine i njihovi razrednici Saša Vrbanjac, Dragana Viljanac, Nives Bušić i Dinko Blažević. Koordinatorica projekta bila je pedagoginja Gordana Popović uz podršku ravnateljice Nade Pitinac, koja je i bila začetnik ove značajne suradnje.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije, posredstvom Agencije za mobilnost i programe Europske unije.
Učenici su imali priliku sudjelovati na radionicama „Komunikacijsko-prezentacijske vještine”, „Digitalne vještine” i „Poduzetničke vještine”, na kojima su razvijali svijest o važnosti poslovne komunikacije kvalitetnog predstavljanja na razgovoru za posao. Na radionici „Digitalne vještine” upoznali su se s alatima za obradu i izradu vizualnih identiteta te su osmišljavali promocije vlastitog proizvoda ili usluge. Cilj radionice „Poduzetničke vještine” bio je učenike osposobiti za osmišljavanje i razvoj poduzetničke ideje kroz osnove poduzetničke teorije, financijsko planiranje te izradu i usvajanje osnovnih pojmova i sastavnica poslovnog plana. Učenici su, također, imali priliku poslušati primjer iz prakse, odnosno osobnu priču poduzetnika Kristijana Šimičića, od njegovih samih poduzetničkih početaka pa sve do danas.

Nadamo se i vjerujemo kako je pohađanje radionica našim učenicima bilo korisno te da će barem neki od njih naučeno znanje implementirati u vlastitom životu. Po rezultatima anketa koje su se provodile tijekom i po završetku projekta možemo zaključiti da su učenici vrlo zadovoljni dobivenim znanjem na navedenim radionicama.