Predstavljanje Sveučilišta VERN'
Autor: Gordana Popović, 3. 12. 2023.

Naši maturanti pred vratima su važnih životnih odluka, a jedna od ključnih komponenti u donošenju tih odluka jest profesionalna orijentacija. Kako bi pružila učenicima bolji uvid u svijet visokog obrazovanja, naša škola organizirala je posjet predstavnica Sveučilišta VERN', pružajući mladima priliku istražiti svoje buduće obrazovne staze na jedinstven način.

U ponedjeljak 27. studenoga Lana i Petra, predstavnice privatnoga Sveučilišta VERN', učenicima 4. b razreda i zainteresiranim ostalim maturantima naše škole odgovarale su na pitanje: Zbog čega je dobro biti student VERN'a? Osim videa i prezentacija, učenici su imali priliku razgovarati o svojim interesima i dobiti uvid u studentski život i programe studija te karijernih mogućnosti koje VERN nudi. Predstavljeni su studijski programi odjela ekonomije i poslovanja, kreativne industrije, računalstva i tehnologije te odjela komunikacija i medija.

„Sviđa mi se što je atmosfera opuštena, ali se istovremeno potiče ambicija“, kaže Petra koja je završila prediplomski studij kreativne industrije na VERN'u. Ova osobna iskustva pružila su učenicima autentičan uvid u studentski život.

Posjet predstavnica Sveučilišta VERN bio je korak prema stvaranju mosta između srednjoškolaca i njihove buduće akademske i profesionalne stvarnosti.