« Svibanj 2024 »

Posjet izložbi „Art exhibition“ u Varšavi
Autor: OZANA VIGNJEVIĆ, 24. 4. 2024.

U četvrtak i petak, 18. i 19. travnja 2024. naši su učenici u pratnji profesorice Ozane Vignjević posjetili Varšavu u sklopu projekta UNITED. Sudjelovali su na „Art exhibition“ u organizaciji I Liceum Ogólnokształcące im Limanowskiego.
Učenici su pripremili divnu izložbu koja se dotaknula teških tema, poput govora mržnje, holokausta i ustanka u Varšavskom getu.

Nemoguće je ne diviti se predanosti i talentu koji su pokazali učenici. Umjetnička djela, interaktivne pozicije – svaki element imao je svoje značenje, svaki prenosi važnu poruku mladih mladima.

U sklopu našeg posjeta Varšavi posjetili smo i u Muzej povijesti poljskih Židova, gdje smo se uputili na putovanje kroz 1000 godina povijesti poljskih Židova – od srednjeg vijeka do danas.

Zahvaljujemo našim domaćinima na organizaciji i gostoprimstvu i velika hvala Sylwiji Grzegorzewskoj i Malgorzati Zasunskoj iz Warszawaskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Spolecznych i Szkolen.

Sljedeća projektna aktivnost planirana je za rujan, kada će naši učenici biti domaćini i prikazati svoje umjetničke radove.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije kroz CERV program.