« Rujan 2024 »

Javno predstavljanje projekta PU Osječko-baranjske županije „Legiranje, ne drogiranje“

U utorak, srijedu i četvrtak, 4., 5. i 6. lipnja 2024. održana su interaktivna predavanja za sve učenike prvih razreda naše škole, u organizaciji naše stručne službe. Predavanja su bila u sklopu projekta PU Osječko-baranjske županije „Legiranje, ne drogiranje”, čiji je cilj smanjenje konzumiranja sredstava ovisnosti i rizičnih ponašanja te rano otkrivanje konzumenata i ovisnika radi stvaranja, u konačnici, većeg osjećaja sigurnosti.

U suradnji s Odjelom prevencije Policijske uprave osječko-baranjske inspektorica Ivana Perić održala je predavanja naglašavajući suvremene oblike ovisnosti te aspekte primarnog i sekundarnog kriminaliteta koji nastaju kao posljedica zlouporabe droga.

Na temelju povratnih informacija učenika jasno je kako su predavanja bila korisna u svakome smislu te zahvaljujemo Policijskoj upravi Osječko-baranjskoj na suradnji.

Gordana Popović, prof. i Martina Komesarović, mag. psych.