« Svibanj 2024 »

Dan zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Igor Grubišić, 20. 11. 2009.

I ove godine obilježili smo Dan zahvalnosti za plodove zemlje, a naši učenici su se rado odazvali i uredili stolove, zapjevali i zasvirali.

Dan zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi obilježen je u ponedjeljak 19. listopada 2009. Učenici su se rado odazvali te svojim radom pridonijeli svečanosti. Naime, svaki razred priredio je stol pun stvari koje nastaju kao plod suradnje čovjeka i zemlje koju obrađuje. Na svim stolovima mogli smo primijetiti obilje voća, povrća, uratke od brašna, ali i razne ukrase nastale od savijanja šiblja. Pojedinci su se dodatno potrudili te na veselje svih nazočnih zasvirali naš nadasve poznati slavonski instrument – tamburicu.
Svečani program osmislili su kreativni učenici naše škole pod vodstvom prof. Snježane Šulentić i prof. Igora Grubišića. Učenici 3.P razreda (Antonela Vukelić, Dajana Tatar i Ivana Kovačević), koje je animirala prof. Ksenija Medvidović, recitirale su tekst koji svakog pojedinca poziva na razmišljanje o zahvalnosti Stvoritelju za sve plodove zemlje, u kojima po Njegovoj darežljivosti možemo uživati.
Tijekom programa mogli smo saznati i kako od kruha možemo puno naučiti, jer kao što je on načinjen od mnogih sastojaka koji se pažljivo dodaju, tako i mi trebamo brižno odgajati svaku dimenziju našeg bića koja nas čini zrelom i odgovornom osobom.
Za kraj službenog dijela učenici, članovi školskog benda (Petra Babić, Gordan Marijanović, Filip Huđik i Mario Sauerborn), izveli su tri pjesme posvećene jeseni. Treća pjesma bila je zapravo recitacija poznate pjesme Jesen stiže dunjo moja. Uz pratnju tamburice učenika 1.P razreda (Dražen Bilandžija) izveo ju je naš bivši učenik Igor Angirević, koji je nedavno u Tuzli završio studij glume.
Potrebno jei staknuti da učenička izložba plodova zemlje nije bila isključivo revijalnog karaktera. Tročlano povjerenstvo pregledavalo je svaki stol te proglasilo tri najljepša, odnosno najkreativnija stola. Ove godine pobjedu je odnio 2.a razred. U vremenu dok je povjerenstvo vijećala o pobjedniku, prof. Ankica Milković u suradnji s učenicama 4.P razreda (Irina Marenjak, Ivana Magdić i Tajana Karas) pripremila je prikaz kako se pravi pizza. Svi nazočni mogli su vidjeti sve faze nastanka ovoga, u našim krajevima omiljenog specijaliteta. Kako je sve to izgledalo pogledajte u foto galeriji.