« Svibanj 2024 »

Biti volonter
Autor: Gordana Popović, 18. 11. 2014.

Kao i proteklih godina i ove školske godine nastavljamo suradnju s "Volonterskim centrom Osijek" jer volonterstvo, kao jedna od ključnih dimenzija za stvaranje demokratičnijeg, odgovornijeg i brižnijeg društva, omogućuje učenicima uključivanje u društvene procese.

Škola, kao ključni nositelj odgoja i obrazovanja, ima važnu ulogu u promicanju vrijednosti koje se afirmiraju volontiranjem kao što su mir, solidarnost, zajedništvo, povjerenje, uvažavanje sebe i drugih, sloboda izbora, identitet, odgovornost, pravednost, dijalog i snošljivost, nenasilna komunikacija, radne navike, suradnja i iskrenost.

Kako bismo još više približili važnost volontiranja mladih i uloge koje ono ima u razvoju mlade osobe, a u okviru rada Volonterskog kluba "Ruđerica", u svim prvim razredima naše škole (1. a, 1. b, 1. g, 1. p, 1. kz, 1. e) predstavnica Centra Mirta Kovačević tijekom mjeseca listopada i studenoga ove godine na satima SRZ-a održala je šest pedagoških radionica na temu „Biti volonter“.

Učenici su bili vrlo zadovoljni i aktivni što možemo vidjeti i na fotografijama.

Dosadašnja je praksa pokazala da svi oni kroz volonterski angažman stječu nova znanja, razvijaju vještine i sposobnosti, izgrađuju osjećaj solidarnosti, a istovremeno imaju priliku biti produktivni i aktivni članovi svoje zajednice te dati svoj doprinos njezinu razvoju i razvoju društva u cjelini.

Koordinatorica volontera

Gordana Popović, mag. educ. paed.