« Svibanj 2024 »

Volontiranje u Udruzi Mogu
Autor: Administrator , 16. 12. 2014.

Volonteri  „Ruđerice“ bili  su ponovno  u akciji!Desetak učenika  trećih razreda  smjera ekološkog i prehrambenog tehničara  5.prosinca 2014. je nesebično darovalo svoje vrijeme u  petak po podne i  posjetilo Udrugu Mogu u Osijeku.

Udruga Mogu učinkovito, sigurno i stručno provodi programe terapijskog, rekreativnog i sportskog jahanja za osobe svih dobnih skupina s različitim posebnim potrebama. Osnovni cilj udruge, uz terapijski, je širenje i razvoj volonterstva. Kroz aktivnosti (uključivanje osoba u programe terapijskog jahanja gdje pomažući osobama s posebnim potrebama volonteri zapravo pomažu sebi) i radionice koje provode u programima potiču razvoj socijalnih i komunikacijskih vještina kod svih kojima je to potrebno i tako im pomažu u pozitivnom razmišljanju.

Nama, učenicima volonterima, bilo je drago što smo mogli pomoći i biti barem na jedan dan volonteri Udruge Mogu.

Zaposlenici i redovni volonteri rado su nam izašli u susret, lijepo su nas primili te nam pokazali kako izgleda njihov radni dan. Mi smo im pomagali, brinuli se o konjima, a za svoje usluge nagrađeni smo jahanjem. Iako smo kući otišli prljavi od glave do pete, rado bismo ponovili ovo iskustvo jer smo ponijeli sa sobom osjećaje važnosti  i ponosa.

Bilo je to veselo i dinamično druženje u kojem smo puno toga naučili, razgibali se, ohrabrili i, ono najvažnije, zajedno proveli kvalitetno vrijeme.

Tihana Bošković,3.e