Zelena čistka
Autor: Administrator , 14. 4. 2015.

Zelena čistka – Let’s do it Croatia je zajednička jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta otpada i ujedno najveći ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj.
Buđenje svijesti o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, koja je naše zajedničko dobro, prvi je korak na tom putu.
Stoga ćemo 17. i 18. travnja 2015. godine udružiti napore kako bi pokazali koliko nam je važan okoliš i priroda, te što sve možemo i spremni smo učiniti u samo jednom danu.  U organizaciji Grada Osijeka koji sa partnerima (Unikom, GPP, PU Osječko-baranjska) okuplja volontere  sudjelovati će i naša Škola.

U petak u 10h ujutro svi učenici i njihovi profesori kreću u šetnju prema Dravi. Na kraju ulice Zeleno polje čekati će nas organizatori, koji će nam podijeliti rukavice i vreće. Obucite se sportski i dajte svoj doprinos čisćenju našega okoliša, te tako osjetite zajedništvo i pozitivu koja će nam, promjenom našeg odnosa prema okolišu i prirodi, te zbrinjavanju otpada, omogućiti bolje sutra!
Isto ponavljamo u poslijepodnevnoj smjeni u 16h. Nakon završetka akcije idete kući. 0, 1 i 2 sat u obje smjene se odvija normalno prema uobičajnom rasporedu. Ova aktivnost je jedna u nizu obilježavanja  Dana škole koji se obilježava dana 22.travnja.

Ciljevi Zelene čistke :

• osvještavanje o važnosti primarnog odvajanja otpada
  • okupiti volontere i organizacije u zajedničkoj akciji čišćenja 18. travnja 2015.
  • očistiti ilegalno odložen otpad u cijeloj Hrvatskoj
  • podignuti svijesti o stvaranju i odlaganju otpada, te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, kao zajedničkog dobra sviju
  • povezati predstavnike svih sektora  za realizaciju zajedničkog cilja, čišće Hrvatske
  • utjecati na promjenu vrste i/ili količine materijala koji se koriste za ambalažu u proizvodnji i uslugama