Učenica Valentina Trošić volontira u Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku
Autor: Jasna Sudarić, 25. 5. 2015.

„Koliko je neki čovjek vrijedan za svoju zajednicu ovisi, u prvom redu, o tome koliko su njegovi osjećaji, misli i djela usmjereni na unapređivanje života drugih ljudi…“ Albert Einstein

Ja sam Valentina Trošić i idem u treći razred smjera ekološki tehničar. U volonterske aktivnosti uključila sam se krajem 2014. u Muzeju likovnih umjetnosti. Sve je počelo sa željom da pomognem ljudima u svojoj blizini. Budući da sam se prijavila u Volonterski centar Osijek te da je ubrzo, nakon toga, stigao i poziv iz Muzeja likovnih umjetnosti, pružila mi se prilika da to i ostvarim.

Upoznala sam puno novih ljudi s kojima sam dijelila dar prijateljstva i zajedništva. Moje volontiranje u Muzeju sastoji se od različitih poslova, kao što je: čuvanja umjetnina, asistiranje na radionicama, upućivanje posjetitelja u izložbu, i sl. Sretna sam i uživam u svemu tomu, ali sam svjesna da svega toga ne bi bilo da se nije pojavila moja želja da svoje slobodno vrijeme iskoristim za neku dobru svrhu. Shvaćam da će sve ove aktivnosti utjecati na moj budući životni put, kako u komunikaciji s ljudima tako i kroz odnos prema radu. Volontiranje je navika srca. Željela bih potaknuti i svoje vršnjake da se uključe u slične aktivnosti jer - pomažući drugima pomažemo sebi.

Valentina Trošić, 3.e