preskoči na sadržaj

Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek

Login
Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

cyberbullying zaustavimo i smiješak na lice stavimo
Priručnik za pomoćnike u nastavi za rad s djecom s teškoćama u razvoju
Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati
Oglasna ploča
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Projekt "Inovativna škola za zelenu budućnost"
Autor: Silvija Vučković, 8. 6. 2015.

Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića u razdoblju od 01. svibnja 2015. do kraja travnja 2016. planira realizirati projekt „Inovativna škola za zelenu budućnost“  u okviru  poziva za dostavu projektnih prijedloga HR.3.1.14 Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada - faza II.

Ovim će se projektom ojačati kapaciteti strukovnih nastavnika potrebnih za uvođenje modernih pristupa u poučavanju usmjerenih na učenike te razvoj kompetencija učenika u području suvremenih tehnoloških spoznaja, s naglaskom na zaštitu prirode i okoliša. Poboljšanjem ljudskih i materijalnih potencijala u školi će se podići konkurentnost učenika i potaknuti cjeloživotno učenje neophodno za prilagodbu promjenama tržišta rada.


Projekt će se realizirati od travnja 2015. do travnja 2016. i to kroz sljedeće elemente: razvoj kompetencija nastavnika i učenika usklađenih s potrebama poslodavaca, stručno usavršavanje nastavnika kemije i biologije, inovativna edukacija učenika i interaktivna praktična nastava te razvoj programa uz primjenu suvremene tehnologije. Projektne aktivnosti osmišljene su tako da učenici imaju uvid u kemijske i biološke komponente okoliša dobivajući znanja koja ih čine stručnima za rad na polju zaštite okoliša. Škola će biti opremljena suvremenom laboratorijskom opremom za analizu sastavnica okoliša (vode, tla , zraka i otpada).

Uvest će se primjena specijaliziranog računalnog programa (IKT-a) u svrhu sustavnog praćenja kemikalija i nastanka otpada. Korištenjem IKT-a u nastavi olakšat će se nastavnicima i učenicima praćenje i sudjelovanje u nastavi te povezati praktična znanja i vještine, tj. razvit će se  mobilna aplikacija koja će nastavnicima i učenicima omogućiti lakše praćenje praktične nastave (upis mjerenja i rezultata, vježbe, predavanja, kalendar događanja, podsjetnik, foto-albumi).

Javnim predočavanjem rezultata projekta na otvoren, odgovoran i učinkovit način uključit će se uža i šira zajednicu te promicati zaštita okoliša i svijest za kvalitetnijim uvjetima za život.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju