Volonteri naše škole u posjetu azilu
Autor: Administrator , 10. 11. 2015.

U subotu, 31. listopada 2015. godine, učenici našeg 1. a  razreda Karla Ilić, Lora Kovač, Marta Videković, Martina Štenc, Matea Jukić i Stjepan Lukadinović posjetili su azil za pse u Nemetinu u pratnji učenica iz 4. e razreda Tene Kezerle i Tene Mlinarić te profesorice Jasenke Augustinović.

Nekima je ovo bio prvi posjet azilu pa je volonterka Udruge Pobjede najprije povela učenike u obilazak i ispričala im priču o svojim štićenicima. Udruga brine o dvjestotinjak napuštenih i neželjenih pasa, a neki od njih spašeni su iz poplavljene Gunje 2014. godine.

Nakon obilaska azila prošetali smo sa psima. Pojedini psi pohitali su prema Dravi čim su se otvorila vrata azila pa je šetnja izgledala više kao trčanje. Srećom, naši su učenici u dobroj kondiciji. Nakon šetnje psi su se vratili u boksove na zasluženi ručak, a učenici zadovoljno pošli svojim kućama. Nadamo se da ćemo ih uskoro opet posjetiti, a zainteresirani se mogu javiti koordinatoricama volontera - pedagoginji Gordani Popović  i profesoricama Jasni Sudarić i  Jasenki Augustinović.

Jasenka Augustinović, prof.