Posjet gospodina Marijana Gubine i udruge Auxilium
Autor: Sergej Filipović, 28. 11. 2015.

Dana 28. listopada 2015., u organizaciji ravnateljice Vlaste Opačak, profesora povijesti Sergeja Filipovića i knjižničarke Snježane Šulentić, našu je školu posjetila udruga Auxilium kako bi predstavila svoj program „Mirotvorac“, čiji su ciljevi jačanje svijesti o osobnom dostojanstvu i dostojanstvu drugih; poticanje razumijevanja i poštovanja razlika kao društvenog bogatstva; razvijanje svijesti o potrebi suradnje i solidarnosti među ljudima te prihvaćanje načela ljudskih prava i sloboda, pravde, mira i odgovornosti. Predsjednik Udruge, gospodin Marijan Gubina, našim je učenicama i učenicima u školskoj dvorani održao vrlo emotivno predavanje o miru, ljubavi, toleranciji i praštanju. Ulomke iz njegove knjige 260 dana čitali su učenici Annamaria Kovačević, Patricija Eškutić i Dorijan Palić.

Gospodin Gubina prošao je kroz brojne životne izazove, uključujući i zarobljeništvo u logoru za vrijeme Domovinskog rata, no na život gleda pozitivno i pokušava svoju pozitivnost prenijeti na druge: „Svaki dan učinite jedno malo dobro djelo i svijet će biti puno bolje mjesto“. Učenici su predavanje pozorno pratili, neki su pustili i suzu, stoga vjerujemo da su nešto naučili i da će se povesti za principima gospodina Gubine, promičući toleranciju, mir i ljubav. Gospodinu Gubini i udruzi Auxilium želimo puno daljnjih uspjeha.

Sergej Filipović