Provedba programa profesionalnog razvoja
Autor: Gordana Popović, 25. 10. 2016.

Posljednjih se godina sve više govori o povećanom interesu mladih za informiranje i savjetovanje o karijeri, a središnje mjesto u kojemu mladi mogu pronaći informacije o tome je Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) u Osijeku. Namjena je Centra  profesionalno usmjeravanje i razvoj karijere s ciljem povećanja konkurentnosti radne snage na lokalnom tržištu rada. Svrha je CISOK-a povećati dostupnost i kvalitetu usluge cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja te poticati uključivanje svih osoba zainteresiranih za unapređenje vještina za razvoj karijere. Djelatnici CISOK-a stručnjaci su društveno-humanističkog profila, posebno educirani za savjetovanje o karijeri, a sve su dostupne usluge besplatne.

U našoj se školi također provodi program profesionalnog usmjeravanja. Koordinatorica programa, pedagoginja Gordana Popović, u suradnji s predstavnicima CISOK-a organizirala je dva interaktivna predavanja za sve maturante održana 18. listopada 2016. godine.

Naglasak je stavljen na jačanju vlastitih osobnih i profesionalnih kompetencija s ciljem osiguravanja kvalitetnog rasta, razvoja, prilagodbe i sazrijevanja mladih, bilo za zapošljavanje ili nastavak obrazovanja za deficitarna i nova, još neotkrivena zanimanja.

Valja napomenuti kako se koncept suradnje škole i CISOK-a pokazao iznimno uspješnim jer senzibilizacijom učenika za pravilan odabir možemo pomoći razvoju cjelokupnog društva. Uz to, dobro je reći kako su upravo učenici ti koji navode da su suradnjom i predavanjima iznimno zadovoljni.