Živim život bez nasilja
Autor: Gordana Popović, 12. 11. 2016.

Policijski službenici Policijske uprave Osječko-baranjske provode niz preventivnih aktivnosti vezano za sve oblike nasilja s ciljem senzibiliziranja javnosti za problematiku obiteljskog nasilja, nasilja nad ženama, nasilja u adolescentskim vezama među djecom i mladima, poticanje prijavljivanja nasilja i davanje informacija o mogućnostima koje stoje na raspolaganju mladima unutar različitih institucija.

U utorak, 8. studenog 2016. policijski službenik Tomo Andrašević, u okviru promocije projekta PU „Živim život bez nasilja“, održao je dva predavanja za sve učenike drugih razreda naše škole i pri tome istaknuo kako nasilje nije stil života te ukazao na problem nasilja u našem društvu i obiteljima uz puno svakodnevnih primjera.

Predavanju su osim pedagoginje Gordane Popović nazočili i nastavnici: prof. Mirjana Matić, prof. Mirjana Kurbalić, prof. Saša Vrbanjac, i prof. Igor Prašnikar.

Tijekom predavanja učenici su aktivno sudjelovali, a na kraju velikim pljeskom potvrdili da su predavanje ocijenili korisnim i uspješnim.

Zaključili su da će i sami istraživati i još se više informirati o navedenoj temi te se pridržavati savjeta koji su im ponuđeni i kako je uključivanje cjelokupne društvene zajednice u svim područjima svakodnevnog ophođenja vrlo važan čimbenik u prevenciji nasilja.

Gordana Popović, prof. pedagogije