Dobre navike protiv loših navika
Autor: Gordana Popović, 26. 11. 2016.

Izviđački klub Javor nezaobilazno je mjesto najrazličitijih aktivnosti, ali i kulturno-zabavnog i društvenog okupljanja djece i mladih našega grada i okolice. U Mjesecu borbe protiv ovisnosti i raka zajedno s Gradskom ligom protiv raka Osijek promoviraju zdrav način života i podižu svijest svih sugrađana o važnosti prevencije zdravlja.

Prevenciji se i u našoj školi poklanja osobita pozornost te smo se odlučili javiti na poziv i surađivati u   aktivnosti Dobrim navikama do zdravlja. Budući da smo proveli Projekt građanin na temu Zdrava prehrana je IN, naše dvije učenice Marija Šperanda (4. p), Ivana Bošnjak (3. kz) i naša sada već bivša učenica Ika-Josipa Babić, studentica, zajedno sa pedagoginjom Gordanom Popović u subotu, 20. studenog 2016. godine predstavile su plakate i projekt zainteresiranim članovima Izviđačkog kluba te pokazale kako sami možemo upravljati svojim životnim odlukama i da dobre životne navike osiguravaju zdrav život uz zdravu prehranu.

Slijedom navedenoga četiri učenika naše škole nagrađena su izletom u Bizovac u okviru 15. Festivala izviđačkih Pjesama Osijek. Želimo im dobru zabavu!

Pedagoginja: Gordana Popović, prof.