Predstavljanje Projekta građanin u Nansen dijalog centru
Autor: Sandra Valić, 2. 3. 2017.

Već treću godinu zaredom naša škola surađuje s Nansen dijalog centrom, nevladinom organizacijom čija je misija socijalna rekonstrukcija poslijeratnih i multietničkih zajednica.
Od početka školske godine 2016./2017. Ruđerica je uključena u projekt Nansen centra koji se zove Osijek - grad susreta kultura, a u našoj školi provode ga pedagoginja Gordana Popović i prof. Sandra Valić.
U sklopu Građanskog odgoja pedagoginja godinama priprema i vodi učenike kroz izvannastavnu aktivnost Projekt građanin i dosad su obradili teme: Mladi i „alkohol zabave“ u našem gradu, Najnovije prijetnje mladima - brinemo li dovoljno za svoje zdravlje, Mediji - kreatori naše stvarnosti, Uvođenje građanskog odgoja - poziv na stvaralačku avanturu, Uoči, reagiraj i promijeni svoje ekološke navike, Nasilne teen veze su bezveze  te Zdrava prehrana je in.
Budući da ove školske godine većina učenika uključenih u Projekt građanin pohađa smjer Prehrambeni tehničar, odlučili smo da će, u sklopu projekta Osijek - grad susreta kultura, obraditi temu gastronomski identitet multikulturnog grada.

Ponukani pitanjem kako biti tolerantniji u multikulturalnoj sredini učenici su proučavali gastronomske običaje i kuharske recepte različitih etničkih zajednica grada Osijeka te su svom projektu dali naslov Raznolikost je začin života.

Dosad su rezultate svog rada predstavili zainteresiranim razredima u našoj školi, a 25. veljače 2017. i u Nansen dijalog centru na supervizijskom sastanku organiziranom za sudionike uključene u projekte Osijek - grad susreta kultura i Različito je bitno.

Četvero učenika ima vrlo odgovoran zadatak, a to je prezentacija višemjesečnog rada cijele skupine, i ovom ih prigodom pohvaljujemo za uloženi trud i vještine koje su pokazali; to su Ivana Bošnjak iz 3. kz, Ana Bistrović i Jozo Nogalo iz 3. p te Marija Šperanda iz 4. p razreda.

Upravo su ovi učenici rezultate projekta predstavili u Nansen centru, a početkom travnja čeka ih županijska smotra Projekta građanin. Želimo im puno uspjeha i zadovoljstva u daljnjim aktivnostima!

Sandra Valić, prof.