« Studeni 2017 »

Sa županijske smotre Projekta građanin
Autor: Sandra Valić, 13. 4. 2017.

Ovogodišnja županijska smotra Projekta građanin u okviru Građanskog odgoja održana je 1. travnja 2017. u Prosvjetno-kulturnom centru Mađara. Ponosimo se našim učenicima koji su i ove godine pod mentorstvom naše pedagoginje Gordane Popović vrijedno pripremali svoj projekt te ga predstavili na ovoj smotri.

Od početka školske godine 2016./2017. Ruđerica je uključena u projekt Nansen dijalog centra iz Osijeka koji se zove Osijek - grad susreta kultura, a u našoj školi provode ga pedagoginja Gordana Popović i prof. Sandra Valić. Budući da ove školske godine većina učenika uključenih u Projekt građanin pohađa smjer Prehrambeni tehničar, odlučili smo da će, u sklopu projekta Osijek - grad susreta kultura, obraditi temu gastronomski identitet multikulturnog grada. Ponukani pitanjem kako biti tolerantniji u multikulturalnoj sredini učenici su proučavali gastronomske običaje i kuharske recepte različitih etničkih zajednica grada Osijeka te su svom projektu dali naslov Raznolikost je začin života.

Pravila Projekta građanin nalažu da tim od četvero učenika predstavlja rezultate višemjesečnog rada, a u ime skupine učenika naše škole projekt ove godine predstavljaju Ivana Bošnjak iz 3. kz, Ana Bistrović i Jozo Nogalo iz 3. p te Marija Šperanda iz 4. p razreda.

Na županijskoj smotri imali smo priliku vidjeti i učenike iz dviju osnovnih škola, riječ je o učenicima OŠ Frana Krste Frankopana iz Osijeka te OŠ Višnjevac. Od srednjih škola, osim naše, svoj su projekt predstavili i učenici Druge srednje škole Beli Manastir. U okviru Građanskog odgoja u srednjim školama RH provodi se i modul Simulirano suđenje i upravo su učenici belomanastirske Druge srednje škole predstavili rezultate svoga rada na Parnici Garo.

U iščekivanju poziva na državnu smotru svim sudionicima županijske smotre i njihovim mentorima čestitamo na uspjehu, a posebno pohvaljujemo učenike Ruđerice i želimo im puno uspjeha i zadovoljstva u daljnjem radu!

Sandra Valić, prof.