« Studeni 2017 »

Igrifikacija u nastavi Hrvatskoga jezika i povijesti
Autor: Jasna Sudarić, 13. 6. 2017.

Prigodom Dana otvorenih vrata 30. svibnja 2017., osim širokoga spektra atraktivnih radionica u prostorijama naše škole, osnovnoškolski učenici, i svi ostali koji su nam se pridružili, mogli su uživati u kreativnom pristupu u korelacijskoj nastavi povijesti i hrvatskoga jezika, a koju su demonstrirale prof. Povijesti Ozana Vignjević i prof. Hrvatskoga jezika Jasna Sudarić. Profesorice su predstavile zanimljivu i korisnu radionicu pod nazivom „Igrifikacija u nastavi“ igrajući se IKT- alatima te učenicima osvježile  ona manje privlačna područja znanja iz povijesti i književnosti.

Programima u kojima su se stručno usavršavale motivirale su učenike koji su mogli primijeniti kompetencije u skladu sa suvremenim tehnologijama, a koja su bliska i privlačna najnovijim generacijama. Igrice koje su učenike posebno potaknule na testiranje svojih znanja i vještina, poput raznih kvizova i igara s memorijskim karticama, bile su natjecateljskoga tipa, u paru ili u skupini.

Priredila: Jasna Sudarić, prof.