« Svibanj 2024 »

Nagrada Volonterskoga centra Osijek našoj Školi
Autor: Renato Ergotić, 10. 12. 2011.

U vremenu u kojem živimo uzajamna pomoć, humanost i razumijevanje među ljudima imaju osobiti značaj. Razvijanje spremnosti za volonterski rad u školama temelj je takvih aktivnosti u društvu općenito.

Europska je unija ovu godinu proglasila godinom volonterstva, a učenici i nastavnici naše škole, posvećeni raznim oblicima dobrovoljnoga rada kojim pomažu pojedincima ili zajednici u cjelini, zamislili su i proveli niz volonterskih akcija kojima dokazuju svoju opredjeljenost za ovaj oblik društvenoga angažmana.

Već šestu godinu u Osijeku volonterstvo se nagrađuje Volonterskom nagradom uoči obilježavanja Međunarodnog Dana Volontera s ciljem da se na simboličan način oduži onima koji sebe nesebično i bez novčane naknade daju kako bi pomogli drugima i zajednici. U ovoj godini, 2011., nagrada je u atriju Arheološkog muzeja na svečanosti pod nazivom :

„ Nevidljivo učiniti vidljivim“, dodijeljena i našoj školi u kategoriji promicanja volonterstva srednjih škola. Nagrada se sastoji od plakete i drvene skulpture koju je volonterski izradio naš poznati kipar Mato Tijardović.

U ime Škole nagradu, koju je uručio predstavnik Veleposlanstva Velike Britanije Chris Frean - voditelj odjela za politička pitanja, primile su učenice Ena Tomić ( 4.a ) i Lucija Gabrić ( 2.g ) s koordinatoricama: pedagoginjom Gordanom Popović i profesoricom hrvatskoga jezika Jasnom Sudarić.

Na svečanosti dodjele nagrada uz nagrađene sudjelovali su i predstavnici lokalne vlasti i niza civilnih udruga s kojima volonteri uspješno surađuju.

Jasna Sudarić, prof.