Pješačenjem obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: OZANA VIGNJEVIĆ, 27. 11. 2017.

I ove se godine naša škola uključila u pješačenje do Vukovara koje je, povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, već 14 godinu zaredom organizirala UHDDR iz Osijeka, a devetu godinu pridružuju im se i učenici. Pješačilo se u noći sa 17. na 18. studenoga od Zelenog polja u Osijeku do bolnice u Vukovaru, gdje su se hodači pridružili koloni sjećanja do groblja. Ukupno dvadesetak učenika naše škole u pratnji troje profesora, Ozana Vignjević, Tamara Kapraljević i Atila Lukić, priključilo se do sada najvećoj koloni od 400 učenika.

Donosimo fotografije i dojmove.

"Na poziv za pješačenje u Vukovar nisam odmah pristala jer mi je trebalo vremena da razmislim, ali sada sam i više nego sretna što sam odlučila ići. Na kraju dana zaboravi se sva bol, sav umor jer se sjetiš razloga zbog kojeg si išao. Još je ljepši osjećaj vidjeti masu ljudi, koja je tu kao i ja, došla s jednim ciljem: prisjetiti se i zahvaliti se onima zbog kojih smo sada tu, koji su branili našu zemlju, ne samo u Vukovaru nego diljem cijele Hrvatske. Hvala im!"

Martina Štenc, 3. a

"Hodočašće u Vukovar je bilo predivno. Nije bilo teško hodati jer smo dosta pričali jedni s drugima i smijali se, a uz to smo znali zapjevati po koju domoljubnu pjesmu, pa smo skroz zaboravili na umor. Najljepši dio svega je bila kolona sjećanja u kojoj je bilo jako puno ljudi, hrvatske vojske i povijesnih postrojbi."

Marta Videković, 3. a

"Odlazak u Vukovar bio je odlazak s puno emocija i sjete na ljude koji su dali svoj život za našu domovinu. Drago mi je što sam i ja mogao na neki način odati počast tim istim ljudima i samome gradu Vukovaru bez obzira na sav umor i iscrpljenost koje sam osjećao nakon završetka pješačenja. Svima koji planiraju u budućnosti sudjelovati iskreno savjetujem da sudjeluju jer ponos i zadovljstvo koje sam osjećao nakon šetnje su neusporedivo veći od umora i iscrpljenosti. Vratili smo se umorni i iscrpljeni, al' za Hrvatsku ništa nije teško!"

Hrvoje Kovačević, 3. a

Zabilježila i uredila: Ozana Vignjević, prof.