Tim Projekta građanin na IX. kolu Lige Zdravo trčanje Osijek
Autor: Gordana Popović, 27. 11. 2017.

U subotu, 25. studenog 2017. godine u sklopu Projekta građanin, zajedno s pedagoginjom i voditeljicom projekta Gordanom Popović, sudjelovali smo na IX. kolu Lige Zdravo trčanje Osijek koja se organizira svake subote od rujna do lipnja tekuće godine u našem gradu ispred Veslačkog kluba Iktus. Nas četvero učenika i članova projekta: Ivona Grabovac (2. a), Lucija Jeger (2. a), Ana Bistrović (4. p) i Jozo Nogalo (4. p) s ciljem promoviranja rekreativnog trčanja upustili smo se u avanturu te su  Ivona i Lucija trčale zajedno s našom pedagoginjom, a Ana i ja intervjuirali smo predstavnika Udruge Zdravo trčanje i ultramaratonca Elvira Rakipovića i ultramaratonku Mariju Vrajić uz srdačne upute tajnice Udruge Andreje Rakipović.

Gospodin Elvir rekao nam je kako mu je želja da se što više mladih uključi u bilo koju sportsku aktivnost i pravilno iskoristi svoje slobodno vrijeme. “Za neke stvari u životu može biti kasno, ali nikada prekasno! Upravo za trčanje nikada nije prekasno.“ - izjavio je.

Sretna što je uspjela ostvariti svoje snove, Marija nam je rekla kako rekreativno trčanje sve više postaje IN. Želja joj je da se što više mladih uključi u sportski život i počne živjeti zdravo. Saznali smo kako je prošle godine na Olimpijskim igrama u Brazilu u Rio de Janeiru istrčala maraton.

Nakon utrke organizatori Lige počastili su nas kolačima i toplim napitcima koje su napravili i donijeli učesnici utrke. Uživali smo i bilo nam je zabavno. Utrku smo napustili sretni, zadovoljni i puni pozitivne energije.

Jozo Nogalo, 4. p