Ruđerica obilježila Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju
Autor: Administrator , 30. 11. 2017.

Od 20. do 24. studenoga 2017. na razini Europske unije održan je drugi Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju te je i naša škola dala svoj doprinos obilježavanju ove manifestacije.
Tako su u četvrtak, 23. studenoga nastavnici strukovnih predmeta održali radionice i pokazne vježbe za učenike osnovnih škola te predstavili dio aktivnosti i vještina koje učenici stječu i razvijaju tijekom školovanja u našoj školi.
Sve su fotoaparatom zabilježili naši učenici Bruno Golemac iz 3. e i Tamara Jerković iz 3. g razreda.

Provedene vježbe i nastavnici koji su ih održali su:

Analiza tržišta rada prema HKO-ppt (Nada Pitinac, dipl. ing.)

Priprava gela za njegu noktiju, kreme za ruke, balzama za usne i dezodoransa (Zorica Majić, prof.)

Čarolija laboratorijskih pokusa (Igor Prašnikar, prof.)

Mikroskopiranje barske vode (Adrijana Šepić, prof. i Gabrijela Roguljić, mag. educ.)

Analiza gvalica sove (Martina Janković, prof.)

Mjerenje vitalnog kapaciteta pluća; kviz iz anatomije (Ana Krmek, prof.)

Sekcija ribe (Ljiljana Vidović, prof.)

Kozmetički tretmani (Blaženka Miškić, kozmetičar)

Određivanje masti po Soxletu; određivanje vode po Dean-Starku; određivanje kiselosti;  određivanje C vitamina (Dragana Viljanac, dipl. ing.)

Osnove mikrobiološke tehnike; mikrobiološko ispitivanje vode; primjena kontaktnih hranjivih podloga; određivanje mikrobiološke čistoće radnih površina; metoda brisa (Tatjana Varga, dipl. ing.)