preskoči na sadržaj

Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

cyberbullying zaustavimo i smiješak na lice stavimo
Priručnik za pomoćnike u nastavi za rad s djecom s teškoćama u razvoju
Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati
Oglasna ploča
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Biolog i ja u Ruđerici
Autor: ANA KRMEK, 21. 5. 2018.

U ponedjeljak, 7. svibnja 2018. u našoj je školi, u suradnji s doc. dr. sc. Almom Mikuškom i dr. sc. Senkom Blažetić s Odjela za biologiju sa Sveučilišta Josipa Jurja Strosssmayera u Osijeku,  održan „Biolog i ja u Ruđerici“.Učenici naše škole s nastavnicama mr. sc. Majom Starčević, prof., Ljiljanom Vidović, prof., Martinom Janković, mag. edu., Anom Krmek, prof., Gabrijelom Roguljić, prof. te našom pedagoginjom Gordanom Popović, prof. imali su priliku sudjelovati u vrlo zanimljivim i poučnim radionicama: „Tko se boji zmija još ?“ i „Kozmetika s porukom“ te poslušati predavanje dr. sc. Senke Blažetić pod nazivom „Mozak u pubertetu“ i predavanje dr. sc. Anite Balkić pod nazivom „Planet zvan Plastika“. Djeca, kao i mi nastavnici, nisu ostala ravnodušna te vam prenosimo dojmove kroz sliku i tekst koje smo izdvojili.


Na radionici „Kozmetika s porukom“ mogli smo naučiti kako napraviti sapune i one koje smo napravili mogli smo ponijeti kući. Nešto hrabriji učenici su mogli su sudjelovati u radionici „Tko se boji zmija još?“ i tamo saznati kako prepoznati razliku između otrovne i neotrovne zmije, razliku između zmija i guštera te vidjeti primjerke mrtvih zmija, a najhrabriji su na kraju mogli držati pravu zmiju. Predavanje „Mozak u pubertetu“ bilo je zanimljivo i poučno, iz njega smo otkrili da su prve tri godine života najbitnije i saznali da talente koje imamo sada trebamo vježbati jer u adolescentnoj dobi možemo zaboraviti, a ako ih zaboravimo, teže će se obnoviti. Naša dob razdoblje je kada najviše možemo primati podatke, razvijati se i učiti. Na predavanju „Planet zvan Plastika“ saznali smo koliko zapravo plastici treba da se razgradi i što sve možemo napraviti s njom umjesto da je samo bacimo. Ovakva predavanja i radionice trebamo. Bilo je puno zainteresiranih i na svim predavanjima je bio veliki broj sudionika. Mislim da kroz ovakav način rada puno naučimo i saznamo na zanimljiv način.

                                                                                     Leona Rous 3. b

Sudjelovala sam na radionicama „Biolog i ja“ čije je aktivnosti organizirao Odjel za biologiju. Na radionici „Kozmetika s porukom“ aktivno sam sudjelovala, rezala sam prozirnu i bijelu bazu, topila u mikrovalnoj, miješala s aromama te naučila kako napraviti svoj samostalni prirodni sapun. Nakon toga sam bila na radionici „Tko se boji zmija još?“. Nisam veliki ljubitelj zmija, ali mi je ova radionica smanjila strah i povećala informiranost o njima. Naučila sam razliku između otrovnih i neotrovnih, muških i ženskih, prepoznavanje vrsta, posljedice ako nas ugrize te sam upoznala njihovu unutarnju građu na primjeru secirane zmije pod stručnim vodstvom docentice A. Mikuške s Odjela za biologiju. Kasnije su bila održana dva predavanja: „Mozak u pubertetu“ i „Planet zvan Plastika“ u kojima su nas osvijestili o sazrijevanju pubertetskog mozga i posljedicama zagađenja okoliša plastikom.

Jako sam zadovoljna što sam mogla biti sudionik na ovim radionicama i predavanjima. Voljela bih da imamo češće ovakva gostovanja.

                                                            Lucija Purgar, 2. b





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju