Beskompromisnim volontiranjem do novih iskustava
Autor: Sandra Valić, 24. 10. 2018.

Drugu godinu zaredom naša se škola uključila u veliku volontersku akciju "72 sata bez kompromisa" koja je ove godine diljem Hrvatske održana od 18. do 21. listopada. Akcija pruža priliku mladima od 16 do 30 godina da svoje slobodno vrijeme, dobru volju i vještine stave na raspolaganje bez kompromisa – u volontersku aktivnost njima nepoznatu do zadnjeg trenutka.

Naša je škola primila učenike volontere iz Gimnazije Gaudeamus, Isusovačke klasične gimnazije, 1. gimnazije Osijek i Ekonomske i upravne škole, a volonteri su uz pomoć našeg domara bojali dvorišnu ogradu škole.

Pohvaljujemo učenike naše škole Dominika Primožića, Jana Maršaleka i Ivana Mišetića iz 2. g razreda koji su se na prvu najavu aktivnosti bez oklijevanja priključili akciji. Dečki su zajedno s drugim volonterima krečili stan jedne obitelji i puni su pozitivnih dojmova.

"Volontirao sam radi druženja i pomaganja bolesnima i nemoćnima, onima koji trebaju pomoć. Bilo je lijepo, svi smo se družili, a nekome smo i pomogli. Upoznao sam nove ljude i stekao nova isksustva." Dominik Primožić, 2. g

“Volontirao sam da mogu pomoći drugima i da se upoznam s raznim ljudima. Bilo je zabavno, svi smo se družili i zabavljali, stekao sam puno zanimljivih iskustava. Upoznao sam nove ljude i pomagali smo jedni drugima. Jan Maršalek, 2. g