Radionica „Biti volonter“
Autor: Sandra Valić, 11. 12. 2018.

U petak, 7. prosinca 2018. u našoj je školi održana radionica o volontiranju za učenike prvih razreda. Radionicu je organizirala naša pedagoginja Gordana Popović, a vodila Mirta Kovačević iz Volonterskog centra Osijek, uz pomoć volonterki Eline iz Nizozemske i Blance iz Španjolske.
Učenici su pozorno slušali edukativno predavanje o volontiranju. Upoznali smo se s pojmom volonter, što znači volontirati te što moramo znati kako bismo se priključili raznim volonterskim akcijama.

Tijekom radionice učenici su bili podijeljeni u više skupina sa zadacima: što znači biti volonter, kako izgleda idealan volonter, dobrobiti volontiranja te pravila i obveze volontera.

Antonija Petra Gagulić, 1. e

Donosimo dojmove učenika 1. e razreda i pozivamo sve zainteresirane učenike da se pridruže našem Volonterskom klubu Ruđerica.

„Radionica o volontiranju mi se svidjela jer smo mogli mnogo naučiti. Bilo je zabavno i zanimljivo raditi u skupinama jer smo na taj način međusobno komunicirali i razmjenjivali svoja mišljenja. Pomoću zadataka neki su se učenici uspjeli istaknuti i možda se pronaći u temi koja je bila zadana.“

„Dobra stvar s volontiranjem je što te nitko na to ne može prisiliti, tako da volonteri rade sa zadovoljstvom i sretni su kada mogu pomagati ljudima, životinjama i okolišu. Usto što rade ono što vole, upoznaju se i druže s drugim ljudima.“

„Meni se radionica svidjela jer smo naučili o volontiranju, koje je jako dobro za nas. Volontiranjem pomažemo drugima i samim time ispunjavamo sebe. Jednog dana bih voljela volontirati kao i naše gošće jer je to jako lijepo iskustvo koje netko može imati u životu.“