« Svibanj 2024 »

„Ellie on the Road“
Autor: OZANA VIGNJEVIĆ, 28. 2. 2019.

U ponedjeljak, 25. veljače 2019. dio učenika 1. a i 1. b razreda, u pratnji profesorice povijesti Ozane Vignjević, sudjelovao je na obljetničkom kulturno-edukativnom programu „Ellie on the Road“, povodom 70. obljetnice Opće deklaracije ljudskih prava, a koji se održao u PRONI Centru. Ovaj kreativni projekt „Ellie on the Road“ posvećen je Eleanor Roosevelt, prvoj dami svijeta koja je kao predsjednica prvog Odbora za ljudska prava Ujedinjenih naroda bila ključna za donošenje Deklaracije 10. prosinca 1948. godine.

Učenici su imali priliku pogledati tematsku putujuću fotoizložbu, a koju je osmislila grupa mladih iz Gunje, Siska i Zagreba. Izložba prikazuje temeljne vrijednosti čovječanstva i prava koja nam svima pripadaju kao ljudima u bilo kojem dijelu svijetu, bez obzira na boju kože, spol, seksualnost, vjeroispovijest, socijalni status, jezik, političko ili drugo mišljenje. Nakon druženja (predavanja o životu i radu) s Eleanor Roosevelt za učenike je bila organizirana fotoradionica: Bolja fotka za ljepši svijet. Zatim su učenici dobili zadatak da u 20 minuta fotografiraju bilo koji motiv, a od svih fotografija za pobjedničku je odabrana fotografija naše učenice Mihaele Ello iz 1. a razreda.

Ozana Vignjević, prof.