preskoči na sadržaj

Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek

Login
Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

cyberbullying zaustavimo i smiješak na lice stavimo
Priručnik za pomoćnike u nastavi za rad s djecom s teškoćama u razvoju
Intervju s roditeljima - odgovori koje je dobro znati
Oglasna ploča
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Dan ružičastih majica
Autor: Gordana Popović, 1. 3. 2019.

Posljednje srijede u veljači obilježava se Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznat i kao Dan ružičastih majica, čijom se promocijom postiglo prepoznavanje obljetnice diljem naše zemlje te se na taj dan nosi ružičasta majica (ili bedž) od strane svih koji podržavaju tu ideju.
Ideja obilježavanja Dana ružičastih majica nastala je u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi, kada je na inicijativu školskih kolega na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative i, kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.


 

 

 

 

 

Budući da se i u našoj školi velika pažnja posvećuje senzibilizaciji i edukaciji stručnih radnika, učenika i roditelja, svi smo uz podršku ravnateljice Vlaste Opačak, prof. pozvani na uvažavanje različitosti, prihvaćanje tolerancije i nenasilnog ponašanja. 

Obilježili smo 27. veljače prigodnim panoom uz angažman pedagoginje Gordane Popović i učenika 4. b razreda: Gabrijele Radak, Svena Eleša i Sare Šoš, a pano može pogledati i šira javnost.

 

 

 

 

 

Valja spomenuti i jednu od vrsta vršnjačkog nasilja –  tzv. cyberbullying, odnosno zlostavljanje na internetu koje katkad može biti ozbiljnije od onih prouzročenih međuvršnjačkim nasiljem u stvarnim situacijama jer je mnogo šire.

 

 

 

 

Uočivši taj problem ovogodišnjim Projektom građanin odlučili smo se za edukaciju o vještinama komuniciranja te su učenice Ivona Grabovac, Marija Majer, Lucija Jeger (3. a) i Antonija Petra Gagulić (1 .e) predstavile Projekt u 2. b razredu na satu kod nastavnice Zorice Majić s ciljem podržavanja vršnjačkog nenasilja.

                                                                                    Gordana Popović, prof.

 

 

 

 

 

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju