Terenska nastava četvrtih razreda
Autor: Administrator , 30. 10. 2019.

Dana 11. listopada 2019. učenici 4.a i 4.b razreda prirodoslovne gimnazije sudjelovali su u terenskoj nastavi organiziranoj u sklopu nastave Biologije i Geologije uz vodstvo prof. Ljiljane Vidović i prof. Tina Kovačevića. Posjetili su muzej Radboa u Radoboju, jedinstveno nalazište sumpora, ugljena i vrijednih fosilnih nalaza te Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini, smješten nedaleko od svjetski poznatog nalazišta neandertalaca „Hušnjakovo“.

Učenici su imali priliku pobliže upoznati bogatu i mnogima nepoznatu povijest Radoboja predstavljenu putem multimedija i tehnologije. Jedno od najvećih bogatstava koje su imali priliku vidjeti jest okamina lista vinove loze stara između 12 i 14 milijuna godina. Pronađena je na području općine Radoboj i predstavlja najstariji poznati fosil ove vrste u ovom dijelu Europe.

Nakon obilaska muzeja Radboa, uputili su se u Krapinu te posjetili Muzej krapinskih neandertalaca. Njegov postav je osmišljen kao vremeplov kroz povijest Svemira, Zemlje, čovjeka sve do današnjih dana,  s posebnim naglaskom na vrijeme neandertalaca. Mnogi su već ovaj muzej i posjetili, no uvijek se nešto novo može naučiti i povezati s novim nastavnim predmetom dobivenim na završnoj godini srednjoškolskog obrazovanja.

Nakon završenog obilaska, uputili su se nazad u Osijek s novostečenim znanjem i zadatcima za nadolazeće sate Biologije i Geologije.

Laura Dimter, 4.a