Upoznajmo Podunavlje
Autor: OZANA VIGNJEVIĆ, 11. 11. 2019.

Za učenike prvih razreda prirodoslovne gimnazije naše škole redovito se organizira terenska nastava iz Geografije i Povijesti. Ovogodišnja generacija prvih razreda (1. a,1. b)  imala je priliku, u pratnji svojih profesora Tina Kovačevića i Ozane Vignjević, upoznati hrvatsko Podunavlje.

Hrvatsko Podunavlje regionalno obuhvaća područje istočne Slavonije, Baranje i zapadnog Srijema, a mi smo posjetili mjesta u općini Erdut, Aljmaš (Svetište Gospe od Utočišta), Bijelo Brdo (Tvrtku BB OIL, gdje smo se upoznali s ekoproizvodnjom hladno prešanih ulja od uljarica), Erdut (kompleks dvorca Adamovich-Cseh – Erdutski vinogradi d.o.o.) i Dalj (KZC Milutina Milankovića) te najznačajnije gospodarsko, kulturno i administrativno središte ovog dijela Hrvatske grad Vukovar.

Naš obilazak završili smo posjetom Muzeju vučedolske kulture. Umorni, ali puni dojmova, kućama smo se vratili u kasnim poslijepodnevnim satima.

Foto i tekst: Ozana Vignjević, prof.