Dan zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Davor Juričić, 25. 10. 2012.

Kako smo i najavili, i ove godine smo nastavili prekrasnu tradiciju obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje. Obilježavanje spomenutog događaja u našoj školi je bio 30. listopada s početkom u 13 sati, u holu naše škole.

Ovako poseban dan smo obilježili jednim relativno kratkim kolaž-programom. Posebne gošće slavlja bile su nam dvije časne sestre iz Benina koje se, između ostalog, i skrbe za naše kumče Yvete kojoj pomažemo već treću godinu zaredom. Plod je to inicijative koju je prije spomenutog vremena pokrenula naša škola a na prijedlog prof. Ksenije Medvidović.

Sestre su nam posvjedočile o tome kako se živi u Beninu, kolike su i kakve realne potrebe ondašnjih ljudi - posebice djece. Snažno su naglasile kako Benin nije samo zemlja siromašnih ljudi (jer je tako tragom politike i ekonomskim trendova), već zemlja veselih i zahvalnih ljudi. Zahvalile su, u ime Yvette, na skupljenoj donaciji od strane učenika i profesora škole koja će joj i naredne godine omogućiti školovanje, hranu i odijevanje.

Prof. Igor Grubišić, vjeroučitelj, obratio se učenicima i djelatnicima prigodnim riječima naglasivši jednu misao na osobit način - potrebu zahvaljivanja i svijesti o tome. - Ako ručak, koji svaki dan uzimamo doživimo kao nešto usputno i tako normalno, tada ne znamo biti zahvalni. No, ako smo svjesni da je netko uložito trud i ljubav da nam to pripravi i da imamo nešto lijepo, toplo i ukusno za pojesti - tada ćemo i sami znati biti zahvalni. Ali i znati dijeliti i pomagati drugima - rekao je.

Cijelu atmosferu, praćenu motivima Slavonije, ali i Benina u pozadini prikazali su nam učenici kroz prigodnu prezentaciju.

A za glazbenu pozadinu i raspoloženje pobrinuli su se dečki iz tamburaškog sastava "Romansa" u čijem sastavu svira i jedan naš učenik pa ovim putem i njemu i cijelom bendu od srca zahvaljujemo.

Ostali smo zadivljeni i pjesmom na jezikom Benina, i to jezikom na kojem su nam naše dvije gošće otpjevale jednu prekrasnu pjesmu zahvaljivanja.

Svi smo se razišli zadovoljni jer smo i ove godin pomogli našoj Yvette, ali i čvrsto riješeni kako ćemo u tome i nadalje ustrajati.

Davor Juričić, prof.